Gaudeamus 2018: Noutățile de la Storia Books, Herg Benet și Gama

Am vorbit cu 3 edituri mai puțin cunoscute despre noutățile pe care le vor aduce la Târgul Internațional de carte Gaudeamus 2018.  

Astăzi, joi, 14 noiembrie, am hotărât să ajung până la Romexpo pentru a pregăti terenul pentru weekend. Am dat o raită prin jur și m-am interesat ce noutăți aduc editurile pentru noi, cititorii.

Am discutat cu 3 dintre editurile mele preferate despre romanele care sunt în centrul atenției și cred că ar trebui să îi asculțati și voi. Pe mine m-au convins deja și știu exact ce voi vrea să citesc în perioada următoare.

Noutățile de la Storia Books:

Noutățile de la Editura Herg Benet:

 

Noutățile de la Editura Gama:

De pe la editurile mai mari, am observat doar câteva noutăți care oricum vă vor capta atenția. De la Nemira, cu siguranță Frumoasele adormite și O zi de Decembrie, iar de la Arthur, un set complet Harry Potter așezat frumos într-un cufăr, încă în pregătire.